Краматорське вище професійне 
  металургійне училище
Get Adobe Flash player

Поділитися...

 

 

05.03.2019 в училищі, піснями, танцями та змаганнями, відсвяткували свято Масниці. 
Із історії: Ма́сниця
, рідше Ма́сляницяПу́щенняСиропу́стМаслянаКолодійСиропу́сний тижденьСи́рна неділяБа́бське святоЗага́льниця (рос. Масленица, Масляницабіл. Масленіца, Масленка) — традиційне східнослов'янське, у тому числі й українське свято, що відзначається протягом тижня (іноді трьох днів) перед Великим постом. 
Перші згадки про масницю в календарях наших предків датуються ІV столітті н.е. (календарі із села Ромашки Київської області та із Лепесівки — сучасної Хмельницької області). Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році. Найбільш активного святкування Масниця набула у ІХ-ХІІІ століттях, в часи і на теренах Київської Русі.
Колодій збігався в часі із Сиропусним тижнем, останнім тижнем М'ясниць. Це останній, напередодні Великого посту, тиждень, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали Бабським тижнем або попросту Бабським, а Колодій, відповідно, Бабським святом. Протягом цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їхні збиткування.

(Вільна енциклопедія ВІКІПЕДІЯ https://uk.wikipedia.org/wiki/Масниця)