Краматорське вище професійне 
  металургійне училище
Get Adobe Flash player

Поділитися...

 

 

21 лютогого на базі нашого училища відбувся обласний фестиваль присвячений Міжнародному дню рідної мови  «У колі братніх мов – 2019». 
У дружнє коло зібралися представники різних національностей,  які  дуже люблять рідну мову, говорять нею, співають пісні. У заході взяли участь як учні так і викладачі ДНЗ ПТО Донецької області. Кожен концертний номер передавав щиру любов та ніжність до своє рідної мови. Всі присутні опинилися у справжньому колі братніх мов і почули «живі» цікаві й неповторні говори   у поезіях та піснях Білорусі, Польщі, Вірменіі, . Також позитивного настрою додала ромська пісня «Квіти душі» . Найбільше уваги, звісно, набула українська мова. ЇЇ возвеличували у прозі, поетичних рядках, піснях.

 

 

 

 

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа.
Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

         Мови – це важливо! – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови 

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя.Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.
Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.