Краматорське вище професійне 
  металургійне училище
Get Adobe Flash player

 

23.02.2017р.В нашому училищі було проведено лінійку та святкування Масляного тижня! Наші учні і веселі скоромохи розповіли як розважались та святкували масляну в давні часи: "Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Прихід весни ототожнювали із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум'яним млинцем вони з'їдають частинку тепла і могутності небесного світила.
В наш час сирна седмиця не має чіткої дати святкування, адже залежить від найголовнішого християнського свята Великодня та передує семитижневому посту. У 2017 році масничний тиждень розпочнеться 20 лютого і триватиме до 26 лютого. Сім днів поспіль дозволено вкушати масло, рибу, яйця та молочні продукти. Така їстівна розкіш відобразилася у назві свята – Масляна. У цей день було багато частувань та розваг. Хлопці змагались на спритність та міцність, дівчата співали пісні та готували частування.
Ближче до вечора традиційно розпалювалося велике багаття, на якому згоряло солом'яне опудало зими, що йде; до цього його весь день возили по вулицях. Опудало встановлювали в центрі багаття, всіляко жартували над ним і лаяли його. Навколо вогнищ водились веселі хороводи з піснями і танцями. Прихід весни ототожнювали із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум'яним млинцем вони з'їдають частинку тепла і могутності небесного світила. На Русі млинці готувались в круглих глиняних пательнях із зубчатими краями й прокресленим по глині хрестом – знаком сонця."

 

 

 Учні та вчителі брали участь у веселих конкурсах, розгадували загадки, перетягували линву. За участь всі отримали смачні млинці. 

 

 

                     Після цього провели Зиму зі словами:«Йди, зима, приходь, весна!», запрошуючи швидкий прихід весняного тепла.

 

 

                                                                 В кінці гуляння на подвір'ї було спалено опудало.


 

Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям. А тому запрошуємо усіх відсвяткувати свято Масляни за древніми обрядами та разом відроджувати та популяризувати традиції та культуру нашого славетно народу – нащадків князів київських!