Краматорське вище професійне 
  металургійне училище
Get Adobe Flash player

 

Сьогодні 21 лютого 2017 року наше училище відзначило Міжнародний день рідної мови. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. 

Цей день встановили восени 1999 року під час 30 конференції ЮНЕСКО. 
Відзначенням цього дня ЮНЕСКО хотіло привернути світову прогресивну спільноту до безправного становища багатьох поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Проте саме вона є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства. 
Зараз у світі люди говорять на 6 000 мов, і приблизно половина з них під загрозою зникнення.

 
Втрата мови — то втрата самобутності. З метою захисту мов та задоволення мовних інтересів національних меншин Рада Європи розробила та прийняла Європейську Хартію регіональних мов або мов національних меншин, яка ратифікована Верховною Радою України 15 травня 2003 року.

На знак цього було проведено відкритий виховний захід присвячений дню рідної мови, родзинкою якого була п'єса М. Старицького "По-модньому", у виконанні учнів та вчителів.