Краматорське вище професійне 
  металургійне училище
Get Adobe Flash player

 В нашому училищі було проведено захід до Дня пам`яті Героїв Крут. Канурний О.І. розповів про відчайдушних студентів, які загинули в нерівному бою біля Крут. Вчителі та учні переглянули фільм з історичними фкатами, прослухали невеличку лекцію.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами,Бій тривав 5 годин.
Він став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії Муравйова, незалежність України.Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
Зі спогадів очевидців дізнаємося, що Григорій Пипський, зі Старосамбірщини, перед розстрілом перший почав співати «Ще не вмерла Україна», решта студентів підтримали спів.